کاور باران کوله پشتی ( رین کاور )

فیلـتر

نمایش دادن همه 3 نتیجه

کاور باران کوله پشتی برای محافظت کوله و لوازم داخل آن از رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کاورها از پارچه‌های مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و آب ساخته شده اند. معمولا جنس این محصولات از پارچه پلی‌استری یا نایلونی با پوشش‌های ضد آب مانند پلی‌اورتان هستند.

خرید کاور باران کوله پشتی ( رین کاور )

یکی دیگر از کاربردهای رین کاور ( Rain Cover) محافظت کوله پشتی در برابر آسیب فیزیکی است. این مورد خصوصا در سفرهای بلند و پیاده روی‌ها، همچنین سفر با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و هواپیما بسیار حایز اهمیت است.

با وجود اینکه کوله پشتی‌ها به صورت ارجینال دارای کاور باران هستند، بعضی از افراد بنا به استفاده متفاوت یا سلایق شخصی نیاز به تهیه یک کاور سوای کاور اصلی کوله پشتی کوهنوردی خود می‌کنند.

از دلایل نیاز به کاور باران، عدم کیفیت محصول اصلی همراه کوله ( در کوله‌های غیر ارجینال )، نیاز به فضای بیشتر به دلیل اتصال لوازم جانبی به کوله پشتی مانند زیرانداز کیسه خواب، وهمچنین جلوگیری از آسیب دیدن کاور ارجینال است.

مواردی که در خرید کاور باران کوله باید به آن دقت شود:

از مواردی که باید در خرید رین کاور ( Rain Cover ) به آن دقت شود، می‌توان به:

  • اندازه و حجم کاور مورد نیاز برای کوله پشتی ( حجم کاور معمولا باید 10 الی 20 درصد بیشتر از حجم اصلی کوله باشد. )
  • رنگ و ویژگی‌های ایمنی ( در کوله های کوهنوردی باید کاورهای رنگی و شبتاب مورد استفاده قرار بگیرد تا فرد هنگام صعود در دامنه کوهستان قابل رویت باشد. در فعالیت‌های طبیعت گردی و بازدید از طبیعت به دلیل نیاز به تطبیق و استتار با محیط نیاز به استفاده از کاورهای استتار و رنگ‌های تیره تر است. )
  • میزان مقاومت در برابر نفوذ آب ( معمولا این مقدار کمتر از انواع پارچه‌های چادر کوهنوردی است.)

در این مقاله راجع به Rain Cover بیشتر بخوانید.

اطلاعات بیشتر ...