تبر و اره کوهنوردی و طبیعت گردی

فیلـتر

نمایش دادن همه 4 نتیجه

تبر و اره کوهنوردی یکی از تجهیزات اساسی و مورد نیاز برای طبیعت گردان است. این ابزار برای تهیه هیزم و کار با چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای بقا در طبیعت نیز یکی از ابزارهای اساسی مورد نیاز اره طبیعت گردی است.

تبر و اره کوهنوردی

بوسیله تبر کوهنوردی به راحتی امکان ساخت انواع لوازم بقا، مانند سرپناه وجود دارد. همچنین با ابزار صحیح و تجربه می‌توان انواع مبلمان مانند میز و صندلی کمپینگ را ساخت.

این ابزار باید طوری ساخته شده باشد که در کنار وزن کم، حجم و اندازه کوچکی داشته و همچنین کارایی خود را حفظ کند. به این منظور انواع تبر برای فعالیت در طبیعت دارای دسته‌های ارتجاعی کوچک هستند تا بتوانند نیروی لازم برای قطع و برش تنه درختان را تامین کنند.

برندهای معتبر کره‌ای، آمریکایی و چینی در دنیا اقدام به تولید انواع تبر و اره کوهنوردی و طبیعت گردی می‌کنند. این برندها با آلیاژهای بخصوص خود تیغه‌هایی را پرداخت می‌نمایند که در طول زمان کارایی خود را از دست نخواهند داد.

حمل این لوازم نباید طبیعت گرد را به سمت قطع درختان تر و همچنین آسیب به محیط زیست سوق دهد. برای این منظور آگاهی از روش های تهیه هیزم و همچنین روشن کردن آتش بسیار ضروری است.

همپنین در بعضی از انواع چاقو کوهنوردی نیز ابزاراره کوهنوردی قرار گرفته که قابل استفاده است.

از ویژگی‌هایی که باید قبل از خرید این محصول به آن دقت کرد، طول تیغه می‌باشد. طول تیغه به معنای قطر قابل برش تیغه است. معمولا هر تیغه می‌تواند یک تنه با 60 الی 70 درصد طول خود را ببرد. با این حال دقت به مشخصات این محصولات قبل از تهیه آن‌ها بسیار ضروری است.

بعضی از انواع اره نیز دارای قابلیت تنظیم در زوایای مختلف هستند، این نوع از ابزارها به کاربر کمک می‌کنند تا در زاویه‌های خاص اقدام به برش نمایند.

اطلاعات بیشتر ...