کیف کمری کوهنوردی و ورزشی

فیلـتر

نمایش دادن همه 6 نتیجه

کیف کمری کوهنوردی و ورزشی برای اواع فعالیت‌های اوتدور مورد اسفاده قرار می‌گیرد. وظیفه این وسیله حمل لوازم و وسایل مورد نیاز کاربر در فعالیت ورزشی است. این وسیله علاوه بر سبکی، قابلیت حمل راحتی دارد، همچنین ابعاد و حجم کم آن موجب می‌شود تا کاربر براحتی بتواند آن را در کنار سایر تجهیزات خود در داخل کوله یا کیف سفر حمل کند.

خرید کیف کمری کوهنوردی طبیعت گردی

در سفرهای کمپینگ و طبیعت گردی معمولا از کیف کمری کوهنوردی برای حمل لوازم دم دستی، مانند ابزار و وسایل ضروری مثل پانچو یا دستمال سر، فندک، تلفن همراه و پاور بانک استفاده می‌شود. در فعالیت‌های هوازی مانند دوچرخه سواری، دو و حتی پدل برد نیز این نوع کیف کاربرد دارد.

انواع کیف کمری کوهنوردی

انواع این وسیله معمولا با ویژگی حجم آن دسته بندی می‌شوند. کیف‌های مناسب برای سفرهای معمول طبیعت گردی که ابزار و وسایل محدود بوده و طول سفر به یک یا نهایت دوروز می‌انجامد، دارای حجم‌ها 1 الی 4 لیتر هستند. بوسیله این کیف‌ها کاربر قادر است ابزار معمول خود را برای سفر حمل کند.

در نقطه مقابل برای سفرهای بلند طبیعت گردی و کمپینگ، که معمولا همراه ترکینگ هستند کیف‌ کمری کوهنوردی حجیم تر در ابعاد بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کیف‌ها بین 4 الی 8 لیتر حجم دارند. معمولا در حجم‌های بزرگ‌تر بند حمایل نیز به کیف متصل است تا فشار و وزن کیف به صورت متوازن به بدن وارد شود و از آسیب فیزیکی جلوگیری به عمل آید.

کیف کمری ورزشی با نگهدارنده بطری آب

کیف کمری ورزشی ویژگی‌های کمی متفاوت‌تر از مدل کوهنوردی دارد. این نوع از کیف‌ها طوری طراحی شده‌اند تا امکان حمل بطری آب ورزشی را برای کاربر فراهم سازند. در بعضی از انواع کیف کمری ورزشی امکان حمل دو بطری وجود دارد. همچنین بعضی دیگر از انواع این محصول دارای محفظه مخصوص حمل کیسه آب کوهنوردی هستند.

در مجموع استفاده از کیف کمری در ورزش‌های دوچرخه سواری و دو بسیار رایج است. زیرا بسیار کمتر از سایر انواع کیف‌ها موجب افت راندمان ورزشکار خواهد شد.

همچنین پیشنهاد می‌شود حتما در ورزش‌های هوازی از آب کافی استفاده نمایید.

هیدراته بودن بدن علاوه بر تامین انرژی لازم و همچنین بهتر کردن فرایند سوخت و ساز، در کاهش دمای بدن موثر است.

اطلاعات بیشتر ...