عصای کوهنوردی

فیلـتر

نمایش دادن همه 5 نتیجه

برای صعود ابزارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عصای کوهنوردی یکی از این ابزارها است. این وسیله با ایجاد یک تکیه‌گاه برای کوهنورد، فرایند صعود را آسان و ایمن می‌کند. انواع عصای کوهنوردی با توجه به نوع کاربرد آن دسته و همچنین جنس بدنه دسته بندی می‌شوند.

عصای کوهنوردی کربنی یکی از انواع این وسیله است که در بدنه آن از آلیاژ کربن و فولاد استفاده شده، مقاومت بسیار بالا در کنار وزن مناسب از ویژگی‌های این وسیله است. انواع گل عصای کوهنوردی که معمولا در کنار این وسیله عرضه می‌شوند نیز از جمله لوازم جانبی است که در شرایط مختلف مانند برف، گل و لای و خاک و شن استفاده می‌شود.

گل برف برای استفاده در شرایط برفی استفاده می‌شود. همچنین در هنگام خرید باتوم کوهنوردی باید به مکانیزم آن دقت کرد. بعضی از انواع این وسیله دارای مکانیزم تاشو و کشویی هستند، در نقطه مقابل بعضی مکانیزم ساده دارند که با قراردادن داخل هر بخش در بخش دیگر ثابت می‌شوند.

از عصای کوهنوردی در برپا کردن چادر کوهنوردی و همچنین بعضی از سایبان‌ها مانند تارپ‌ها که در صفحه خرید سایبان کمپینگ قابل مشاهده است استفاده می‌شود.

بهترین عصای کوهنوردی برای فعالیت‌های متنوع

برندهای تولید کننده لوازم کوهنوردی معتبری در دنیا عصای کوهنوردی تولید میکنند. همچنین برندهای چینی مانند کمپسور، نیچرهایک، اکسپوننت نیز تولید کننده این لوازم هستند. در ایران برند هفت گوهر اقدام به تولید عصای کوهنوردی می‌کند.

برندهای امریکایی مانند بلک دایاموند نیز اقدام به تولید باتوم کوهنوردی می‌نمایند. سایر برندهای روز دنیا برای فعالیت‌های متنوع مانند اسکی، کوهپیمایی و ترکینگ نیز محصولات متنوعی عرضه کردند که در فروشگاه اردو360 قابل مشاهده و بررسی هستند.

توجه به وزن عصای کوهنوردی بسیار ضروری است. همچنین در هنگام خرید باتوم کوهنوردی باید به قد آن توجه کنید. معمولا کمپانی‌ها قدهای متنوعی برای این محصول در نظر می‌گیرند که در دسته‌بندی مردانه، زنانه و کودک عرضه می‌شوند.

اطلاعات بیشتر ...